Vai kredīts bez maksas ir reāls ?

Daudzās reklāmās uz ielas, tv un internetā mēs redzam ātro kredītu devēju solījumus par īpašām akcijām. Pirmais kredīts bez maksas jeb iespēja aizņemties bez komisijas maksas un procentiem paredz iespēju aizņemties un noteiktā laikā atmaksāt to pašu summu. Vai tas nozīmē, ka aizdevums ir bezmaksas ? Protams, ka, nē, vienīgais, kas šajā variantā ir par brīvu ir komisijas maksa. Piedāvājums attiecas tikai uz tiem iedzīvotājiem, kam iepriekš nav bijusi saistība ar konkrēto aizdevēju. Mūsu skatījumā tas nozīmē, ka ātrais kredīts bez maksas patiesībā nekad nav bijis par brīvu un kā tāds arī nevarētu tikt reklamēts. Interesanti, ka šim skatījumam piekrīt arī Igaunija, jo tur tādi jēdzieni kā aizdevums bez maksas vispār nevar tikt reklamēti, jo par brīvu nekas netiek dots.

Vai aizņemšanās bez maksas procentiem ir lētāka ?

Jā. Protams, ka aizņemoties bez komisijas maksas ir iespējams ietaupīt, taču ne visiem tas izdodas. Prakse liecina, ka daļa iedzīvotāju, aizņemoties internetā, neaprēķina līdz galam savas finansiālās iespējas, kā rezultātā jau pirmais kredīts kļūst krietni dārgāks nekā plānots. Lai izvairītos no šādām nepatikšanām ir vērts pirms aizdevuma ņemšanas ļoti rūpīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas tagad un tuvākā nākotnē. Padomājiet, vai nākamajā mēnesī varēsiet iztikt ar mazāk līdzekļiem, vai arī būsiet spiesti atkārtoti aizņemties. Ja atbildat apstiprinoši otrajam variantam, iespējams, ka ātrais aizdevums Jums nav piemērots. Tradicionāli krietni zemākas procentu likmes piedāvā komercbankas, taču jārēķinās, ka tur naudas saņemšanai var būt vajadzīgs ilgāks laiks un arī prasības pret klientiem un to maksātspējas izvērtēšana ir krietni detalizētāka.

Viens no veidiem kā ietaupīt aizņemoties ir piedāvājumu salīdzināšana. Lai to izdarītu ir vērts apmeklēt portālu ātrais kredīts, kurā dažādi aizdevēji ir salīdzināti pēc to nozīmīgākajiem kritērijiem. Tā rezultātā katram ir iespēja salīdzināt un uzzināt, kurš no aizdevējiem patlaban piedāvā izdevīgākos nosacījumus. Piedāvājumi ir apkopoti gan pēc pieejamā naudas lieluma, gan izmaksām, gan nauda saņemšanai nepieciešamā laika. Ja neesiet pārliecināti, vai šāds aizdevumu veids ir Jums piemērots, iespējams, esiet uz pareizā ceļa.

99 no 100 gadījumiem situācijās, kad bez ātrā kredīta ir iespējams iztikt, labāk ir to arī darīt. Latviešu gudrība vēsta – labāk septiņas reizes nomērīt un tad griezt. Arī mēs šim teicienam pievienojamies pilnā apmērā. Plānojat tomēr aizņemties, izvērtējiet rūpīgi vai pirmie kredīti bez maksas ir Jums piemēroti un, vai varēsiet tos atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.