Kreditori un aizdevēji – mācības

Ikviens, kurš kaut reizi dzīvē ir saskāries ar nepieciešamību aizņemties, saprot, ka finanšu darījumi ir nopietns process, kur jāievēro piesardzība. Galvenās briesmas, kas slēpjas aizņemšanās procesā ir nespēja izvērtēt reālās aizdevuma izmaksas un/vai pārmērīgi augstas sankcijas par saistību nepildīšanu. Lai mazinātu problēmas darījumos starp juridiskām un fiziskām personām ir izstrādāta atbilstoša likumdošanas bāze, kas padara darījumus drošākus.

Atšķirībā no situācijas pirms 10 vai 20 gadiem, šobrīd ikviens aizņēmējs var atmaksāt parādu pirms termiņa bez papildus soda naudas vai komisijas maksas. Tāpat aizņēmējs var rēķināties, ka soda naudas apmērs par saistību nepildīšanu nepārsniegs veselā saprāta robežas. Šobrīd soda nauda par maksājumu kavēšanu parasti nepārsniedz 0,05% no aizdevuma summas. Vienlaikus likumdošana arī paredz, ka kopējais soda naudas apmērs nevar pārsniegt 100% no aizdevuma kopējās summas. Šīs izmaiņas kopumā palielina drošību darījumos, kad viena puse aizdod otrai pusei naudas līdzekļus ar vai bez ķīlas.

Iespējams viens no pretrunīgāk vērtētajiem pakalpojumiem Latvijā ir aizdevumi internetā jeb быстрый кредит в латвии. Šis finanšu pakalpojums piedāvā iespēju saņemt mikro aizdevumu ar atmaksas termiņu līdz 30 dienām vai, izvēloties ilgtermiņa variantu, līdz 2 gadiem. Pieteikšanās aizņēmumam noris internetā, kas padara aizņemšanos būtiski ātrāku. Dokumentu noformēšana un līguma noslēgšana arī notiek internetā, kas nozīmē, ka aizdevumi var būt pieejami pat neizejot no mājas. Galvenie priekšnosacījumi, lai kreditori sniegtu pozitīvu lēmumu šajā jautājumā ir pietiekami ienākumi un pozitīvs kredītreitings. Būtiski, ka tieši kreditēšanas vēsture ir tas apstāklis, kas nosaka, vai aizdevējs nosvērsies par labu vai pret naudas aizdošanu. Protams, Latvijā joprojām ir uzņēmumi, kuros atseviškos gadījumos ir pieejami aizdevumi ar negatīvu kredītvēsturi, taču ne vienmēr. Pieņemot lēmumu par naudas aizdošanu, tiek vērtēti iemesli, kādēļ parādnieks ir iekļuvis kredītu reģistra melnajā sarakstā. Tas nozīmē, ka katrs lēmums par naudas aizdošanu vai gluži pretēji atteikumu ir individuāls un rezultāts iepriekš nav prognozējams.

Ja plānojat aizņemties, veltiet laiku tam, lai rūpīgi iepazītos ar līguma nosacījumiem. Nereti kreditori ir samērā nekaunīgi un iekļauj līgumā dažādus, tikai sev izdevīgus nosacījumus. Klientiem, kas vēlas aizņemties pieklājīgas summas ir iespēja piedāvāt grozījumus līgumā un tos arī panākt. Tiem, kuri grib dabūt 50, 100 vai 200 eur aizņēmumu nevajadzētu cerēt, ka kreditori būs gatavi grozīt līgumu šādu mikro klientu dēļ, taču iespējams tas ir.

Situācjās, kad neesat droši par to, vai aizdevumi internetā (быстрые кредиты) ir labākais variants, ir vērts atlikt lēmuma pieņemšanu. Aplūkojiet dažādus piedāvājumus, izvērtējiet savas iespējas atmaksāt un liecieties gulēt. Otrā dienā, no rīta ar skaidru galvu skats uz lietām, iespējams, būs mainījies un redzēsiet jaunas iespējas, kas ļauj iztikt bez aizņēmuma vai arī ļauj atrast izdevīgākus piedāvājumus. Viena no iespējām par ko nereti tiek aizmirsta ir kredītlīnija internetā – finanšu pakalpojums, kas sniedz iespēju pieteikties savam overdrafta limitam un tērēt pēc vajadzības. Procenti ir jāmaksā par reāli izlietoto, līdz ar to samazinās izmaksas. Tas ir kā virtuāla kredīkarte, kas uz rokas netiek saņemta, taču ļauj tikt pie papildus līdzekļiem situācijās, kad rodas tādas vajadzības. Pakalpojumu piedāvā gan Latvijā reģistrētas komercbankas – swedbank, seb, dnb, nordea gan nebanku aizdevēji. Kredītiestādēs var pieteikties reālai kredītkartei savukārt pēdējie pieminētie uzņēmumi ļauj aizņemties online.